Portál obchodní zastoupení.cz - centrum nabídek pro nezávislé obchodní zástupce

nternetový portál www.obchodniza stoupeni.cz nabízí pro všechny obchodní zástupce místo pro vytvoření vlastního profilu. Profil funguje obdobně jako životopis, ale je zaměřen oborově na obchodního zástupce. Uživatel může specifikovat údaje o oborech a lokalitách, ve kterých působí. Server se zaměřuje na nezávislé neboli externí obchodní zástupce, proto je důležité uvést, zda uživatel vlastní živnostenské oprávnění a zda hledá spolupráci na plný úvazek, nebo pouze částečný. Dalšími možnostmi představení se firmám je např. popis vlastních zákazníků, historie pracovních i studijních zkušeností. Důležitým kritériem pro firmy je pak informace, zda obchodní zástupce nabízí k pracovním účelům i svůj notebook, telefon či automobil a zda má k dispozici také vlastní skladovací prostory nebo je technicky zručný na provádění servisních služeb.  Tyto nároky může klást např. firma, která hledá obchodní zástupce pro ambulantní prodej. V profilu obchodního zástupce lze také zvolit, zda je uživatel pouze jednotlivec nebo je součástí větší skupiny obchodníků, např. v rámci outsourcingové firmy, která sdružuje více obchodních zástupců a deleguje je na smluvní zakázky dle potřeby.

Obchodní zástupci přehledně a rychle

Seznam či databáze obchodních zástupců neobsahuje pouze obchodníky na živnostenský list, ale také obchodní zástupce, kteří hledají práci na hlavní pracovní poměr. Jedná se ale také o místo, kde je možné najít lukrativní přivýdělek – nezáleží na profesi jednotlivce, i lékař či právník má desítky kontaktů a pokud by se dohodl na spolupráci s některou firmou v oboru, může např. právník prodat ročně několik právních softwarů nebo lékař několik lékařských přístrojů či pomůcek. To vše s dohodnutou provizí.

Firmy, které hledají obchodní zástupce, si mohou na webu vytvořit vlastní inzerát s popisem požadované spolupráce. Obdobně jako u profilů obchodní zástupců je možno zvolit typ pracovního úvazku, lokalitu a obor, kde má obchodní zástupce působit i podrobné nároky jako vlastní automobil, vlastní notebook aj. V samotném obsahu inzerátu je vhodné co nejvíce popsat vlastní produkty, systém spolupráce a alespoň jemně nastínit systém odměňování.

Obecně jsou v České republice velice málo flexibilní typy pracovních úvazků. Externí neboli nezávislý obchodní zástupce je možností, jak zlevnit firemní obchodní model a relativně jednoduše zvýšit záběr potenciálních zákazníků.